استفاده از پرینتر سه بعدی
دسامبر 27, 2016
اولین چاپگر فشرده سه بعدی
دسامبر 27, 2016

انقلاب صنعتی با پرینتر سه بعدی

توسعه تکنولوژی پرینتر سه بعدی به سرعت در حال شتاب گیری است. در حال حاضر ده ها برند پرینترهای سه بعدی با قیمت های متفاوت در جهان وجود دارد و هر یک سعی می کنند با افزودن قابلیت های عملکردی و کیفیت محصولات خود از رقبای خود پیشی بگیرند .البته صدر نشینان این شرکت ها تولید کنندگانی مثل stratasys ، 3D Systems ، EOS و …. هستند که با فاصله بسیار زیادی از بقیه جلوتر هستند.

34
پرینترهای متفاوتی وجود دارند که مواد خوراکی چاپ می کنند، از لیزر استفاده می کنند، فلزات را سینتر می کنند و اشیاء کاملا” رنگی تولید می کنند. پرینتر IR3 می تواند اجسام پلاستیکی با مسیرهای هادی بسازد و در مرحله بعد اجزاء الکترونیکی را سرهم کرده تا محصول نهایی را تولید کند. این پرینتر برای ساخت سیم کشی و سرهم بندی رادیو کوچک برای ماشین استفاده شده است. اما محدودیت هایی برای این پرینتر نیز وجود دارد. قطعه مورد نظر باید داخل محفظه پرینتر قرار بگیرد باید ورقه فولادی داشته باشد تا آهنربای مغناطیسی قسمت بالایی پرینتر بتواند آن را جذب کند و باید اتصالات خاصی داشته باشد تا با ماده رسانای داخل پلاستیک و سایر قطعات هماهنگی داشته باشد.
اکنون، مواد رسانای مورد استفاده نوعی پلاستیک خاص هستند که مانند مواد مصرفی در پرینترهای سه بعدی FDM به شکل فیلامنت بوده و از نازل  اکسترود شده قطعه مورد نظر را تولید می کنند. فیلامنت های رسانا یا کنداکتیو در حال حاضر رسانایی الکتریکی بالایی ندارد ولی تکنولوژی فیلامان ها به سرعت در حال تغیر و تحول است.
ایده های اولیه بسیاری برای ساخت پرینتر سه بعدی با قابلیت های بسیار زیاد وجود دارد. پرینتر سه بعدی برای ساخت اجزاء بدن انسان ، چاپگر سه بعدی برای ساخت تجهیزات و لوارم یدکی در مکان هایی که دسترسی به لوازم یدکی تجهیزات وجود ندارد ، چاپگر سه بعدی برای آماده سازی غذا همراه المنت های حرارتی برای پخت و … .
به زودی و در آینده نه چندان دور متوجه خواهید شد که پرینت سه بعدی چه تحولات بزرگی در زندگی بشر ایجاد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

X
Email: info@arka3dprint.com| Telegram | Instagram | Whatsapp: 09126091537|Tel: 021-88175509

¤