آینده پرینتر سه بعدی
مارس 5, 2017
پرینتر سه بعدی و نمونه سازی قطعات
مارس 5, 2017

کاربردهای پرینتر سه بعدی

 

تکنولوژی پرینت سه بعدی این امکان را  فراهم می کند تا  در عرض چند ساعت طرح روی کاغذ تبدیل به قطعه واقعی شود. چاپگرهای سه بعدی و مواد مصرفی آنها به سرعت در حال تغییر و پیشرفت هستند. در ضمن پرینتر سه بعدی را در صنایع مختلفی می توان  بکار برد.

 

 

 

 

 

کاربرد واقعی پرینتر سه بعدی،  ساخت نمونه اولیه قبل از تولید انبوه می باشد. تکنولوژی  پرینت سه بعدی در این  زمینه  کمک شایانی به تولید کنندگان می کند. در واقع قبل از اینکه  یک تولید کننده هزینه گزافی جهت تهیه قالب بپردازد به کمک پرینتر سه بعدی نمونه یا نمونه های واقعی از طرحهای مورد نظر را ایجاد کرده و آن را مستقیما” جهت مشاهده، آزمایش، تغییر و اصلاح به کار می برد. امکانات این فرایند، انقلابی را در صنعت دنیا به وجود آورده است. قطعه ایجاد شده توسط چاپگر سه بعدی، قابلیت اتصال، مونتاژ و عملکرد دارد.

 

مواد مصرفی دستگاه پرینتر دارای تنوع رنگ هستند اما قابلیت رنگ کاری جهت نیل به رنگ مورد نظر نیز وجود دارد.همچنین می توان قطعات را آبکاری و قلاویز کاری کرد.  در ضمن نمونه پرینت شده را می توان به عنوان قطعه یدکی و در بعضی موارد به عنوان نمونه اصلی به کار برد.

امروزه تقریبا” امکان نمونه سازی و چاپ همه چیز، از قطعات مورد استفاده در فضا یا اسباب بازی تا مواد خوراکی در صنعت آشپزی و شیرینی پزی به کمک این تکنولوژی وجود دارد. و البته در هر صنعت دستگاه و مواد مصرفی  خاصی  استفاده می شود.

یکی از مهمترین کاربردهای پرینتر سه بعدی، در صنعت پزشکی است. به کمک  تکنولوژی  چاپ سه بعدی جراحان و پزشکان می توانند طبق مشخصات فردی بیمار، عضو مورد نظر را از جنس پلاستیک پرینت کنند و به عنوان ابزار در جراحی به کار گیرند. یا جهت آموزش به دانشجویان پزشکی استفاده کنند تا آنها با تجربه و تخصص بیشتر باعث نجات جان مردم شوند.

 

از خدمات پرینت سه بعدی می توان در تولید لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، تجهیزات الکترونیکی، صنعت خودروسازی، معماری، هنر و ماکت سازی، طلا و جواهر، مد و فشن، طراحی داخلی، آشپزی و شیرینی پزی و … بهره برد.

 

شرکت پیشگام فناوران آرکا با بیش از 8 سال سابقه درخشان در زمینه  ارائه خدمات نمونه سازی سریع و طراحی محصول در خدمت شما می باشد. تلفن: 88175509-88175490

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

X
Email: info@arka3dprint.com| Telegram | Instagram | Whatsapp: 09126091537|Tel: 021-88175509

¤