ساخت موتور فراری با پرینتر سه بعدی
مارس 6, 2017
ساخت چرخدنده با پرینتر سه بعدی
مارس 6, 2017

میکروسکوپ پرینت شده سه بعدی

دانشمندان دانشگاه کمبریج در انگلستان یک میکروسکوپ قابل پرینت سه بعدی را طراحی کرده اند که می تواند جهت تست آب مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه از یک برد رزبری پای ویک دوربین کوچک استفاده می کند و در حال حاضر توسط موسسه خیریه آکسفام انگلیس جهت سرعت بخشیدن به تست آب در مناطق دور افتاده تست می شود.

کامپیوترهای مقرون به صرفه با پتانسیل زیاد و اندازه فوق العاده فشرده مانند بردهای رزبری (Raspberry Pi)برای خیلی از افراد اهل تکنولوژی آشنا می باشد.از نمونه پروژه های معروف و قابل توجه ای که توسط برد رزبری ساخته شده اند می توان به Gameboy emulation اشاره کرد.

خوشبختانه، در حال حاضر یک تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج مشغول کار برروی قسمتی از این دستگاه و برد رزبری هستند،  که یک میکروسکوپ قابل پرینت سه بعدی است که می تواند جهت تست نمونه های آب برای یافتن باکتری مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه می تواند برای تعیین ایمنی آب آشامیدنی در مناطق دور افتاده استفاده شود.

پنج محقق در WaterScope برای کاهش هزینه های تست آب در کشورهای درحال توسعه در حال ابتکار عمل و تلاش مداوم هستند، جاییکه بسیاری در آن در معرض خطر ابتلا به بیماری های منتقل شده از راه آب مانند وبا، اسهال خونی، و تب تیفوئید می باشند.

با ایجاد یک دستگاه ساده اپن سورس که با حداقل آموزش می توان آن را ساخت و مونتاژکرد، محققان امیدوار شده اند که در نهایت یک ابزار کارآمدی را تهیه کنند که زندگی های زیادی را نجات دهد. گرچه رسیدن به این مرحله مستلزم صرف زمان زیادی است و میکروسکوپ پرینت سه بعدی هنوز در مراحل آزمایشی خود بسر می برد.

کیت کامل این میکروسکوپ پرینت شده قابل خریداری می باشد، همینطور فایل stl آن بصورت کاملا اپن سورس از طریق Github در دسترس و قابل دانلود نیز هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

X
Email: info@arka3dprint.com| Telegram | Instagram | Whatsapp: 09126091537|Tel: 021-88175509

¤