اسکنر سه بعدی
دسامبر 27, 2016
پرینترهای سه بعدی
دسامبر 27, 2016

سریع ترین پرینتر سه بعدی دنیا

سریع ترین پرینتر سه بعدی دنیا

%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7

پرینت سه‌ بعدی یکی از مفاهیمی است که در میان طراحان و مهندسان که با ساخت نمونه‌های مفهومی سر و کار دارند، بسیار پرطرفدار است؛ اما یکی از مشکلات پرینتر سه‌ بعدی، سرعت پایین این روش است. کمپانی Carbon 3D مدعی است که روش جدید برای پرینت سه‌بعدی یافته که ۲۵ تا ۱۰۰ برابر سریع‌تر از روش‌های مرسوم در چاپ سه‌بعدی است.

استارت آپ Carbon 3D مدعی است که روشِ اختراع شده توسط آن‌ها، قادر است با سرعت بیشتری اشیا مورد نظر را پرینت کند. براساس اطلاعات ارائه شده، این کمپانی از روشِ جدید برای پرینت سه بعدی استفاده می‌کند که Continuous Liquid Interface Production یا تولید با استفاده از تزریق پیوسته مایع است. روش CLIP نیز براساس تکنیک مرسوم استفاده از رزین‌های حساس به نور و لیزر بنا نهاده شده است. برخلاف روش‌های مرسوم مورد استفاده برای پرینت سه‌ بعدی که در آن از لیزر برای شکل دادن به شی بصورت لایه به لایه استفاده می‌شود، در روش CLIP، لیزر به‌همراه اکسیژن، مورد استفاده قرار می‌گیرد که نتیجه‌‌ی آن ایجاد یکباره‌ی شی سه‌بعدی است.

این پرینتر از یک پنجره‌ی شفاف با قابلیت عبور اکسیژن استفاده می‌کند. ساختار این پنجره امکان کنترل میزان اکسیژن و پرتو لیزر عبوری را از مایع رزین مورد استفاده ممکن می‌کند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط توسعه‌ دهندگان این روش، با استفاده از پرینترِ جدید، به اندازه‌ای می‌‌توان اکسیژن را با دقت عبور داد که حتی ایجاد سوراخ‌ هایی به قطر چند دهم میکرون نیز در ساختار شی مورد نظر، امکان‌پذیر شود.

این استارت‌آپ موفق شده تا سرمایه‌ای ۴۱ میلیون دلاری را جذب کند. در صورتی که این کمپانی قادر باشد تا نمونه‌ی اولیه‌ی خود را وارد فاز تجاری کند، در این صورت پرینت سه بعدی به یک راهکار سریع برای پیشبرد ساخت انواع ابزار‌ها می‌شود و این دقیقا هدفی است که پرینت سه‌ بعدی برای نیل به آن تعریف شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

X
Email: info@arka3dprint.com| Telegram | Instagram | Whatsapp: 09126091537|Tel: 021-88175509

¤