قلم سه بعدی
مارس 4, 2017
اولین اثر هنری سه بعدی در فضا
مارس 4, 2017

5 اثر پرینت سه بعدی در صنعت طراحی

 

امروزه شما به عنوان طراح درمورد پرینت سه بعدی می توانید اطلاعات بیشتر و به روزتری کسب کنید. به هر حال چاپگرهای سه بعدی مانند کامپیوترها به زودی درهمه جا دیده نخواهند شد. اما استفاده  و محبوبیت آنها روبه رشد است.

آیا می دانید پرینتر سه بعدی چگونه روش کار شما را تغییرخواهند داد؟ چه تاثیری در صنعت طراحی خواهند داشت؟

1-برندهای مطرح، از  چاپگر سه بعدی جهت طراحی استفاده می کنند:

 

برندهای مطرحی مثل نایک، نوکیا و… به صورت رسمی از پرینتر سه بعدی جهت طراحی و تولید محصولات خود استفاده می کنند.آنها متوجه شده اند که نمونه سازی سریع پروسه تولید را بسیار ساده تر می نماید. یک سازمان از زمانیکه قطعه مدل را دراختیار می گیرد که تغییرات را اعمال کند، مشخصات مورد نیاز را طراحی کند،  مدل نهایی را جهت تولید انبوه به خارج از کشور حمل کند و منتظر دریافت محصول نهایی و فروش در بازار خود شود، زمان بسیاری را از دست می دهد. امروزه آنها به راحتی به کمک پرینترهای سه بعدی می توانند از صفر تا 100 کار را داخل کشور و در محل خود طراحی و تولید نمایند.

 

مطالب بالا چه مفهومی برای طراح دارد؟ زمانیکه برندهای مطرح از این روش استفاده می کنند، مطمئن باشید بقبه بازاردیر یا زود از آنها پیروی خواهند کرد.

 

2-سازمانها محصولات انحصاری طراحی و تولید می کنند:

 

امروزه کارخانه ها بسیار سریع تر از قبل می توانند طبق نیاز مشتری طراحی و تولید کنند. به کمک تکنولوژی پرینت سه بعدی می توان طراحی محصول را ظرف دو روز انجام داد در حالیکه قبلا” 4 تا 6 هفته طول می کشید.همچنین برندهای معروف می توانند با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی برای طرح جدید خود، به سرعت الگو و مدل ایجاد کرده، نمونه سازی کنند و آن را به عنوان ابزار در بازاریابی به کار گیرند.

 

مطالب بالا چه مفهومی برای طراح دارد؟ مدت زمان لازم از طراحی تا ساخت محصول به سرعت در حال کاهش می باشد. در نتیجه  طرح شما در زمان بسیار کمی به کمک این تکنولوژی تبدیل به مدل خواهد شد.

 

3-چاپ سه بعدی در  دسترس مصرف کننده ها نیز هست:

 

همچنان که این تکنولوژی در حال پیشرفت است، دسترسی به آن نیز آسان تر می گردد. در یک گزارش، شخصی در اسپانیا به کمک یک اسکنر به راحتی از یک خانم اسکن کرده و فایل سه بعدی آن را جهت تبدیل به مجسمه سه بعدی به نقطه ای دور دست در آمریکا فرستاده است. و در نهایت مجسمه وی پرینت شده هر قدر دسترسی به این تکنولوژی راحت تر شود، برای رشد و پیشرفت، پتانسیل بیشتری خواهد داشت.

مطالب بالا چه مفهومی برای طراح دارد؟ هر قدر جمعیت بیشتری از پرینتر سه بعدی استفاده کنند، تقاضا برای طرح با کیفیت بیشتر خواهد شد.

 

4- قوانین و محدودیتها درمورد قطعات قابل پرینت در حال تغییر است:

 

براساس مطلبی که در مجله ”  Design News” چاپ شده، سازمان ناسا بر روی متریال قابل پرینتی تحقیق می کند که بتوان از آن در فضا استفاده کرد. در دانشگاه کارولینای شمالی محققان درحال بررسی وتحقیق جهت تولید متریالی هستند که با وجود مایع بودن ساختار فلز را دارد و سخت و محکم است.

محدودیت و قوانین حاکم برنوع متریال قابل پرینت در حال تغییر است و امکانات بیشتری درحوزه طراحی به وجود می آید.

مطالب بالا چه مفهومی برای طراح دارد؟ طراح فرصت بیشتری برای خلاقیت و ابتکار عمل خواهد داشت.

 

5- محصولات بدست آمده از طراحی سه بعدی بسیار کارآمد تر می باشند:

تکنولوژی چاپ سه بعدی و سرعت عمل پرینتر سه بعدی باعث شده تا سازمانها بتوانند به سرعت طرح جدید را تبدیل به مجموعه ای از قطعات نموده، تست کنند بدون اینکه زمان و هزینه گزافی بابت تستهای حرفه ای دیگراز دست بدهند.

در واقع محصولات کارآمدتر شده اند و طراحان امکان بیشتری جهت تغییر و اصلاح طرح اصلی خود در اختیار دارند.

مطالب بالا چه مفهومی برای طراح دارد؟ در دنیای امروز که نمونه سازی سریع و استفاده از  چاپگرهای سه بعدی عادی شده است، طراحان و سرمایه گزاران می توانند بدون اینکه زمان را از دست بدهند یا هزینه زیادی متحمل شوند بارها قطعه مورد نظر را طراحی، پرینت و تست کنند بعد به مرحله تولید انبوه برسند.

نتیجه:

تأثیر پرینترهای سه بعدی و تغییرات حاصله در حوزه صنعت طراحی را نمی توان انکار کرد. آینده را چگونه پیش بینی می کنید؟ در واقع استفاده از چاپ سه بعدی خبر خوبی برای طراحان می باشد.از آنجاییکه استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در حال عادی شدن است، چه اتفاقی برای طراحان خواهد افتاد؟

 

شرکت پیشگام فناوران آرکا، فعالیت خود را در زمینه  طراحی محصول، مهندسی معکوس و نمونه سازی سریع از سال 1388 آغاز نموده است. کارشناسان این شرکت جهت بررسی نوع درخواست شما و برقراری همکاری در خدمت هستند.

تلفن 88175490-88175509

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

X
Email: info@arka3dprint.com| Telegram | Instagram | Whatsapp: 09126091537|Tel: 021-88175509

¤