فناوری پرینت سه بعدی
دسامبر 27, 2016
انقلاب صنعتی با پرینتر سه بعدی
دسامبر 27, 2016

استفاده از پرینتر سه بعدی

آیا استفاده از پرینتر سه بعدی برای ما صرفه اقتصادی دارد؟
استفاده از پرینتر‌های سه بعدی شما را در کسب و کار خود توانمندتر می‌کند. استفاده از این پرینترها، به کسب و کار شما قابلیت تولید محصولاتی را می‌دهد که تا کنون امکان ساخت آن را نداشته‌اید. امروزه فضای کسب و کار نسبت به گذشته  بسیار رقابتی شده است. راز موفقیت در این بازار رقابتی، چیزی جز نوآوری نیست. بنابر این شما هر چه قدر بتوانید در تولیدات خود نوآوری بیش‌تری داشته باشید، می‌توانید مشتریان بیش‌تری در بازار کسب نمایید و در نتیجه موفقیت بیش‌تری خواهید داشت. فرض کنید تعداد مشتریان محدود است و تعداد محدودی ارائه کننده‌ی محصولات برای یک نوع محصول خاص وجود دارد.

1

 

 

بدیهی است هر تجارتی تلاش می‌کند تعداد بیش‌تری از مشتریان را به سمت خود جذب نماید و چون تعداد مشتریان محدود است، هر چه قدر یک کسب و کار تعداد مشتریان بیش‌تری به سمت خود جذب کند، رقبای آن همان تعداد مشتریان را از دست خواهند داد. این روند ادامه می‌یابد تا یک رقیب بیش‌تر سهم بازار را به سمت خود  جذب می‌کند و تنها بخش کوچکی از بازار بین بقیه‌ی رقبا تقسیم می‌شود.
اما سوال اصلی این‌جاست که چه  نوع فعالیت تجاری می تواند مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نماید؟ پاسخ سوال بدیهی است، فرض کنید که شما مصرف کننده‌ی مواد غذایی هستید و این محصول پیچیده‌ای هم نیست و تا کنون از یک مدل و برند خاص از مواد غذایی استفاده می‌کردید.
ناگهان آگهی‌های تبلیغات تلویزیونی، محصول جدیدی را با ویژگی‌های خاص معرفی می‌کند و از نظر قیمتی نیز از محصول معمول مورد استفاده شما ارزان‌تر است. واکنش شما چیست؟ حتماً محصول جدید را امتحان می‌کنید و در صورتی که از آن لذت بردید، مشتری دائمی محصول جدید خواهید شد. در مورد مشتریان کسب و کار شما هم شرایط همین است. شما باید بتوانید محصولی با کیفیت‌تر و متناسب با ویژگی‌های مورد انتظار مشتری ارائه دهید.

چاپگر سه بعدی، فرآیند پیچیده طراحی‌ها را تسهیل می‌کنند و شما به راحتی می‌توانید نوآوری‌ها و رویا پردازی‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید. سپس با تبلیغات روی ویژگی‌های عجیب خلق شده، مشتریان بیش‌تری را غافلگیر و به سمت خود جذب کنید و سهمی بی نظیر از بازار را کسب نمایید. سرعت مدل‌سازی پرینترهای سه بعدی در مقایسه با بسیاری از روش‌های سنتی تولید بسیار بالاتر است. فرض کنید می‌خواهید یک محصول جدید را از روش‌های سنتی تولید کنید ابتدا باید ایده‌ی اولیه‌ی خود را طراحی نمایید، سپس مطالعات گسترده‌ی امکان‌سنجی را جهت امکان تولید از نظر اقتصادی و فنی بررسی نمایید. در خیلی از موارد ایده‌ شما در همین مرحله با شکست مواجه خواهد شد و شما متوجه خواهید شد از نظر تکنولوژی ساخت برای تولید ایده‌ی خود محدودیت دارید یا این‌که اگر قابل تولید است با قیمت بسیار بالایی تولید خواهد شد و در این صورت برای کسب بازار موفق نخواهد بود.

اما ایده‌ی شما با استفاده از پرینتر سه بعدی بلافاصله پس از طراحی پرینت خواهد شد و به مدلی سه بعدی تبدیل خواهد شد. در خیلی از موارد حتی اگر محصول پرینتر سه بعدی، محصول نهایی شما نباشد، به راحتی از طریق ریخته‌گری می‌توان محصول نهایی را تولید و با قیمتی کاملاً رقابتی به بازار عرضه کرد. با کسب مشتریان وفادار، شما می‌توانید سودآوری خود را تضمین کنید و از محل سودآوری اضافه بر درآمد مرسوم خود، هزینه‌های خرید و نگهداری پرینتر سه بعدی تأمین خواهد شد. به عبارت دیگر هزینه‌ی سرمایه‌ گذاری اولیه شما برگشت داده خواهد شد. لازم به ذکر است نرخ بازگشت سرمایه برای پرینترهای سه بعدی بسیار بالاست و دوره‌ی بازگشت سرمایه برای استفاده از آن بسیار کوتاه است. البته این زمان وابسته به پارامترهای مختلفی مانند میزان تناسب ویژگی‌ها و ظرفیت پرینتر سه بعدی با ویژگی‌ها و ظرفیت کسب و کار شما است. با توجه به این‌که امروزه انواع مختلفی از پرینتر سه بعدی در بازار موجود است، توصیه می‌شود قبل از انتخاب پرینتر سه بعدی مورد نیاز، به خوبی تحقیق کنید و از تناسب و کارایی پرینتر با کسب و کار خود، آگاهی لازم را کسب کنید و در نهایت با انتخاب پرینتر سه بعدی مناسب، سود کسب و کار خود را تضمین کنید.

 

استفاده از نظرات مشاوران آگاه و کار آزموده می‌تواند راهنمای خوبی برای شما در این زمینه باشد. به همین دلیل شرکت ” پیشگام فن آوران آرکا ” آماده ارائه مشاوره رایگان به علاقه مندان این صنعت می باشد. کارشناسان کارآزموده‌ی این مجموعه همواره تلاش می‌کنند پس از بررسی شرایط کاری شما، بهترین‌ها را به شما ارائه کنند. کافی است فقط یک‌بار تماس بگیرید 88175509-88175490 حتی اگر مشتری ” پیشگام فن آوران آرکا ” نباشید می‌توانید از توصیه‌های کارشناسی کارشناسان مجموعه استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

X
Email: info@arka3dprint.com| Telegram | Instagram | Whatsapp: 09126091537|Tel: 021-88175509

¤