کاربرد ها

کاربرد های گسترده پرینت سه بعدی

شرکت “ پیشگام فناوران آرکا “ همکاری وسیعی را با بسیاری از پیشگامان صنایع کشور در راستای بهبود فرایند تولید محصول دارا می باشد .

کاربرد های پرینت سه بعدی بخش های متفاوتی از نیازهای جامعه را پوشش می دهد . از کاربردهای آموزشی تا کاربردهای صنعتی بسیار حساس و از مرحله ساخت مدل و نمونه تا ساخت ابزارهایی که مستقیما در فرایند تولید مورد استفاده قرار می گیرند.

در این بخش خواهیم گفت که شرکت ” پیشگام فناوران آرکا ” چگونه به شما کمک خواهد کرد تا محصولات خود را سریعتر توسعه دهید ، چگونه کیفیت محصول خود را بالا ببرید و چگونه به کمک فن آوری چاپ سه بعدی کسب و کار خود را بهینه نمایید .


کاربردهای پرینت سه بعدی در حوزه های مختلف

  • صحه گذاری محصولیک طرح اولیه ممکن است دارای ایراد ها و اشکال هایی بوده و فاقد عملکرد و مشخصه های مورد انتظار باشد .
با وجود فن آوری چاپ سه بعدی و چاپگرهای سه بعدی این امکان فراهم شده است تا طراحان قبل از اقدام
جهت نهایی نمودن طرح خود و تولید آن ، جهت حصول اطمینان از صحت طرح ، بررسی مسائل مونتاژی ،
عملکردی ، کیفی و ده ها مسئله دیگر نمونه ای اولیه از طرح را مدلسازی نموده و پس از بررسی کلیه موارد و اصلاح طرح اقدام به ساخت نهایی نمایند .
  • بهینه سازی طرحبه کمک فن آوری پرینت سه بعدی نمونه سازی ایده های مختلف برای یک طرح به خصوص امکان پذیر می باشد.
لذا گزینه های مختلف برای یک قطعه را می توان به کمک پرینترهای سه بعدی پرینت نموده و با بررسی هریک مزایا و معایب آن را مشخص نمود.طبیعتا بهینه سازی طرح شامل افزایش کیفیت قطعه و کاهش هزینه های ساخت آن می باشد .با مراجه به شرکت
“ پیشگام فناوران آرکا ” و پرینت طرح خود به کمک انواع متنوع چاپگرهای سه بعدی این شرکت ، قادر به بهینه سازی طرح خود خواهید بود. جهت کاهش هزینه چاپ سه بعدی این امکان برای شما فراهم شده است تا نمونه های اولیه خود را با پرینترهای سه بعدی ارزان تر و طرح نهایی را با پرینتر سه بعدی قوی تر نمونه سازی نمایید.
  • ساخت مدل های ریخته گری


ساخت مدل های ریخته گری عموما فرایندی زمان بر و پر هزینه می باشد .ساخت مدل های دقیق و پیچیده عموما نیازمند استفاده از فن آوری های گران قیمت مثل ماشین های CNC چند محور می باشد.شرکت ” پیشگام فناوران آرکا ” با مجهز بودن به انواع متنوع پرینتر های سه بعدی و دارا بودن تجربه ای چند ساله در همکاری با شرکت های معتبر فعال در صنعت ریخته گری می تواند خدمات بسیار مفیدی جهت ساخت مدل های ریخته گری پیچیده ارائه دهد.از آنجا که در فرایند پرینت سه بعدی لایه های قطعه بر روی هم ساخته می شوند لذا پیچیدگی قطعه محدودیتی در ساخت ایجاد نمی کند و هزینه ساخت قطعاتی که برای ماشین کاری پیچیده بوده و ساخت آن ها نیار یه دستگاه های چند محور دارد با مبالغ بسیار رقابتی در شرکت ” پیشگام فناوران آرکا ” قابل نمونه سازی می باشد .
  • ساخت ابزار کنترلی (فیکسچر کنترلی)
  • ساخت مدل های معماری
  • تولید به تعداد کم و ساخت لوازم یدکی
  • پزشکی